Tonajlı Araçlara Denetim

Tonajlı Araçlara Denetim

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından ağır tonajlı araçlara yönelik denetimler artırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından, son iki ayda yapılan denetimlerde kamyon, tır, beton mikseri hafriyat kamyonu gibi ağır tonajlı 320 araç parka çekilirken, 294 bin 762 lira da peşin para cezası uygulandı.

Denetimlerin gece gündüz 20 ekiple devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kemal Sonunur, “Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde, trafiği engellemeyecek şekilde ana cadde ve bulvarlarda denetimler sürüyor” dedi.

Hafriyat ve mıcır kamyonları, beton mikserler, tır gibi ağır tonajlı araçların asfalta bozulmalara neden olduğunu belirten Kemal Sonunur, vatandaşların da konuya duyarlı olmasını istedi.

Ağır tonajlı araçların belli bir istihap haddi olduğunu belirten Kemal Sonunur, “Araçların ruhsatında belirtilen istihap haddi var. Kamyon, tır, beton mikseri gibi ağır tonajlı araçlar bu sınır aşılmamalı” diye konuştu.

-UYULMASI GEREKEN KURALLAR –

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Çevre Denetim Merkez Amirliği tarafından yapılan denetimlerde; ağır tonajlı araçlar kurallara uygunluk bakımından kontrol ediliyor.

Hafriyat kamyonu, mıcır kamyonu, beton mikser, tır gibi ağır tonajlı araçların ruhsat, sevk irsaliyesi olup olmadığı araştırılıyor, araçların taşıdığı yükün branda ile örtülü olması, tekerleklerin çamurlu olmaması yönünde uyarılarda bulunuluyor..
Zabıta Daire Başkanı Kemal Sonunur, araçlarda istihap haddinin aşılmaması gerektiğini belirterek, denetimlerin aralıksız şekilde devam edeceğini söyledi.

Ascanlar  Yıkım  &  Hafriyat  &  Kum Ocağı  &  Taş Ocağı

İnşaat Sanayi ve Taahhüt Tic. Ltd. Şti.

İLKER 1. CAD. CANER APT. NO :  44 / a    DİKMEN / ANKARA

TEL : ( 0312 ) 482 05 09    &     FAX : ( 0312 ) 480 65 02

{ 0532 } 407 77 57

Email :  ascanlar.tc@hotmail.com

www.ascanlar.com   &   www.ankarayikimcilar.com

www.ascanlarhafriyat.com

FACEBOOK ADRESİMİZ : ASCANLAR YIKIM HAFRİYAT

HER TÜRLÜ

İŞ MAKİNASI VE KAMYONLARLA

BİNA YIKIMI, HAFRİYAT, KUM MICIR NAKLİYESİ, YOL,

ALT YAPI, ÇEVRE DÜZENLEMESİ, KUM, STABİLİZE, BAYPAS,

DOLĞU MALZEMESİ TEMİNİ SERİLİP SIKIŞTIRILMASI VE

KIRICILI VE KOVALI ESKAVATÖRLERLE TAŞ KIRMA

TAAHHÜT İŞLERİ YAPILIR.

ASCANLAR İNŞAAT

   Taahhüttünüz altında bulunan inşaat işlerinden MAKİNA  PARKIMIZA ve   BİTİRDİĞİMİZ  İŞLERE    uygun  işlerinizi firmamız adına  yapmak istiyoruz.